0 232 459 04 05guripek@guripek.com.tr

HAKKIMIZDA

1997 yılında İzmir merkezli kurucu ortak Murat Gürbüz tarafından GÜR İPEK PROJE ELEKTRİK OTOMASYON ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ MAKİNA TARIM VE HAYVANCILIK NAKLİYE İNŞAAT TAAHHÜT İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adı ile kurulan işletmemiz, 2008 yılına kadar otomasyon ve su şartlandırma sistemleri ile faaliyetlerini sürdürmüştür. 

2008 yılından sonra ise endüstriyel tarımın en önemli kollarından biri olan kanatlı hayvan üretimiyle ilgili tesisleri kurma ve çalıştırılmasını sağlama faaliyetlerine başlamış, ayrıca bu tesisleri kendi ticari amaçları doğrultusunda kullanmak için geliştirmiştir. Bu doğrultuda üreticelere hâlâ aktif olan yüksek kapasitelerde tesisler kurmuştur.

Güripek, sektörde tesis kurucu olmasına rağmen Salihli/Manisa'da kendi adına işlettiği 90.000 kapasiteli kümesinin de faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Güripek, 2010 yılında Rotem Control and Management adlı kontrol panosu ve ek panoları üreten firmanın distribütörü olarak projelerini Rotem’in kaliteli ürünleriyle destekleme başlamıştır.

Günümüzde kanatlı sektöründe duyulan ihtiyaçların hepsini eksiksiz olarak karşılayacak ürün ve sistemlere sahip olan Güripek, aynı zamanda dünyanın önde gelen firmalarından VAL-CO USA, Munters ve Valli’nin de Türkiye distribütörüdür.

Güripek, tesislerin kurulumunda gerekli her türlü ithalatı yapmakta; yurt içi ve yurt dışı ekipmanları teknik anlamda birleştirerek ve teknolojiyi en iyi kullanarak üretmekte; dünya çapındaki sektörel gelişmeleri yakından takip etmektedir.